VLetenky

Austrália s British Airways od 725 EUR

Melbourne
Nesmierne fotogenické austrálske veľkomesto Melbourne (foto: Hai Linh Truong/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu pohodovej krajiny protinožcov máte možnosť využiť zaujímavý tarif spoločnosti British Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do austrálskeho Melbourne kúpite za 6036 HKD (alebo v prepočte cca 725 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. novembra a návrat z austrálskeho Melbourne (MEL) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Melbourne za 6036 HKD (04.11.-18.11.2015)

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súťaží so svojím odvekým súperom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili nielen obľúbené tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť pôsobivý neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Úžasné širšie okolie Melbourne

Obľúbené Melbourne môže byť takisto celkom vhodným východiskovým miestom na návštevu veľmi príťažlivej austrálskej Tasmánie (možno trochu vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa viac ako 300 km smerom na juh. Pokiaľ disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vydať po fascinujúcej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0