VLetenky

Austrália s British Airways od 666 EUR

Perth
Grandiózny Rottnest Island v neveľkej vzdialenosti od Perthu (foto: Holgi/Holger Detje /Pixabay/CC0)

Na návštevu nielen Západnej Austrálie možno využiť ponuku spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerským aerolinkami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do metropoly Western Australia pod názvom Perth sú v predaji za 18010 CZK (alebo v prepočte cca 666 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 04. apríla do 16. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. mája a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Perth za 18010 CZK (04.05.-18.05.2016)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás čaká pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi atraktívne mestá, nemenej lákavé nebudú ani rozličné ďalšie lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km západne od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever narazíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km severne od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V pútavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte príležitosť si zaplávať o zopár stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Nesmierne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara natrafíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dožičte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0