VLetenky

Austrália s Air Serbia od 827 EUR

Ayers Rock
Odskočíte si aj k Uluru (Ayers Rock), “červenému srdcu” Austrálie? (foto: Paul Arps/Flickr/CC BY 2.0)

Za objavovaním neskutočných prírodných pokladov príjemnej krajiny protinožcov zvádza tarif leteckej spoločnosti Air Serbia v spolupráci s partnerským Etihad Airways (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do rušného austrálskeho veľkomesta Sydney sa predávajú za 827 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 26.06.-06.09.2015), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od začiatku septembra do začiatku decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet zo českej Prahy (PRG) dňa 2. decembra a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 30. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 827 EUR (02.12.-30.12.2015)
Praha – Sydney za 863 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Sydney za 878 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Sydney za 24243 CZK (rezervácia v ČJ)

Sydney a širšie okolie

Najpopulárnejšie špeciality v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa zaraďuje prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a pohľad na celé Sydney so širokým okolím si dožičte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy sa z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko doplavíte na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú ikonickú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na excelentnú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia možno “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať možnosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie výnimočné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem pohodlne doputujete vlakom).

0