VLetenky

Austrália s Air China od 815 EUR

The Twelve Apostles
Sugestívne The Twelve Apostles v austrálskom štáte Victoria (foto: taki Lau/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za odhaľovaním nesmierneho prírodného bohatstva pohodovej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Melbourne kúpite za 815 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. Za príplatok možno letieť aj do Sydney.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10. októbra do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. novembra a návrat z Melbourne (MEL) do Viedne (VIE) dňa 21. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 815 EUR (06.11.-21.11.2015)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 846 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 23481 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Sydney – Viedeň za 857 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Sydney – Viedeň za 23778 CZK (rezervácia v ČJ)

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili nielen grandiózne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a svetoznáme preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s obrovskými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Pulzujúce Melbourne môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu vskutku pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno trošku vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa vyše 300 km smerom na juh. Ak disponujete dostatočným časovým fondom, skúste sa vybrať po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

Sydney a širšie okolie

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa radí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a pohľad na celé Sydney so širokým okolím si doprajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy sa z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko doplavíte na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú ikonickú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia možno “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nebudú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie výnimkou) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickouskalnou formáciou Three Sisters (sem pohodlne docestujete vlakom).

0