VLetenky

Austrália s Air China od 731 EUR

Melbourne
Fotogenická panoráma austrálskeho mesta Melbourne (foto: Adam Selwood/Flickr/CC BY 2.0)

Za objavovaním neskutočných prírodných pokladov príjemnej krajiny protinožcov láka zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Melbourne kúpite za 731 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Barcelony (pozri poznámku pri rezervácii letenky).

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. novembra do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. novembra a návrat z Melbourne (MEL) do Barcelony (BCN) dňa 14. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Melbourne – (Viedeň) – Barcelona za 731 EUR (02.11.-14.11.2015)

Pozn.: Pravidelné spojenie spoločnosti Air China CA 841 na trase z čínskeho Pekingu (PEK) do španielskej (katalánskej) Barcelony (BCN) obsahuje (pri ceste späť z Austrálie do Európy) “palivové medzipristátie” vo Viedni (VIE) v dĺžke 01:40 hod (od 05:45 do 07:25), počas ktorého cestujúci opúšťajú priestory lietadla A330 (z dôvodu ukončenia letu, resp. z nutnosti čakania v tranzitnom priestore)

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súťaží so svojím odvekým súperom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili nielen fenomenálne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legedárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť pôsobivý neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Úžasné širšie okolie Melbourne

Rušné Melbourne môže byť takisto celkom výhodným východiskovým miestom na návštevu vskutku príťažlivej austrálskej Tasmánie (možno trochu vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa viac ako 300 km smerom na juh. Pokiaľ disponujete dostatočným časovým fondom, skúste sa vydať po fascinujúcej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0