VLetenky

Austrália s Air China od 617 EUR

Victoria
Sugestívna panoráma austrálskeho Melbourne z Eureka Skydeck (foto: vincentq/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za spoznávaním neuveriteľnej prírody pohodovej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China v spolupráci s partnerskými aerolinkami Star Alliance (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Melbourne (v štáte Victoria) sa predávajú za 617 EUR s odletom zo švajčiarskej Ženevy a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky určujú odlety do 26. marca 2016, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet zo Ženevy (GVA) dňa 6. novembra a návrat z Melbourne (MEL) do Londýna (LON) dňa 21. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Ženeva – Melbourne – Londýn za 617 EUR (06.11.-21.11.2015)
Ženeva – Melbourne – Londýn za 660 EUR (rezervácia v SJ)
Ženeva – Melbourne – Londýn za 17648 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Švajčiarska

Najekonomickejšie letecké priblíženie do Ženevy sa dá zrealizovať s leteckou spoločnosťou Easy Jet z Budapešti či z Viedne (alebo prípadne z Prahy so Swiss International Air Lines).

Letecký prískok do Londýna

Pri leteckej doprave do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z našich končín. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili nielen geniálne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a napínavé preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s obrovskými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Pulzujúce Melbourne môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu vskutku pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno tršku vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa vyše 300 km smerom na juh. Ak disponujete dostatočným časovým fondom, skúste sa vybrať po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0