VLetenky

Atény s Ryanair za 58 EUR

Atény
Poznávacie znamenie Atén – neskutočne fotogenická Akropola (foto: runner310/Flickr/CC BY 2.0)

Atraktívny výlet do pútavých gréckych Atén máte možnosť podniknúť na krídlach leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky do Atén sú v predaji za 58 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená cena platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príklad rezervácie letenky do hlavného mesta Grécka nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 25. apríla s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 30. apríla 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších “dátumov” v podobnej cenovej hladine (resp. za o niečo vyššiu sumu) nájdete v okolitých dňoch (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 58 EUR (25.04.-30.04.2015)

Atény

Vyše trojmiliónová famózna grécka metropola a zároveň “kolíska západnej civilizácie” určite nesklame v žiadnom ročnom období. Istotne nevynechajte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa uvidieť aj starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 odohrali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa zaraďuje Odeon – Herodes Atticus Theater (i vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Pokiaľ Vás aténske pozoruhodnosti unavia, skúste typickú grécku tavernu s ochutnávkou výbornej domácej kuchyne i miestneho vína (so sprievodom tradičnej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0