VLetenky

Atény s Ryanair za 46 EUR

Nafplion
Malebné peloponézske prímorské mestečko Nafplio (foto: Tilemahos Efthimiadis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Príjemný výlet do pútavej gréckej metropoly máte príležitosť podniknúť na krídlach leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky do Atén kúpite za 46 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenejšom množstve (s odletmi) na konci mája/na začiatku júna 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do hlavného mesta Grécka nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 4. júna s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 6. alebo 11. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 46 EUR (04.06.-11.06.2015)

Atény

Vyše trojmiliónová znamenitá grécka metropola a zároveň “kolíska západnej civilizácie” určite nesklame v žiadnom ročnom období. Istotne nevynechajte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa uvidieť i starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 uskutočnili prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa zaraďuje Odeon – Herodes Atticus Theater (i vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Pokiaľ Vás aténske pozoruhodnosti unavia, skúste typickú grécku tavernu s ochutnávkou výbornej domácej kuchyne aj miestneho vína (so sprievodom tradičnej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0