VLetenky

Atény s Ryanair za 20 EUR

Atény
Fotogenická štvrť Monastiraki v aténskom “Starom meste” (foto: Shadowgate/Flickr/CC BY 2.0)

Na pohodový výlet do lákavej gréckej metropoly máte šancu zavítať nielen za teplejším podnebím v najchladnejšom období na palube spoločnosti Ryanair s odletom z Bratislavy.

Spiatočné letenky do gréckeho hlavného mesta Atény sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas januára a februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do hlavného mesta Grécka nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 9. februára s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 16. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 20 EUR (09.02.-16.02.2016)

Atény

Viac ako trojmiliónová znamenitá grécka metropola a súčasne “kolíska západnej civilizácie” istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Určite neobíďte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa vzhliadnuť aj starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 odohrali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa radí Odeon – Herodes Atticus Theater (aj vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Ak Vás aténske špeciality unavia, skúste tradičnú grécku tavernu s ochutnávkou vynikajúcej domácej kuchyne i miestneho vína (so sprievodom typickej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0