VLetenky

Atény s Ryanair od 46 EUR

Faliro
Prímorské mestečko Faliro v aténskej aglomerácii (foto: Damianos Chronakis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na pútavý výlet do vcelku atraktívnej gréckej metropoly sa máte šancu vypraviť na palube leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky do Atén sa dajú kúpiť za 46 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenejšom množstve v priebehu apríla a za neveľký príplatok aj počas mája 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do hlavného mesta Grécka nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 4. apríla (sobota) s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 11. apríla 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 46 EUR (04.04.-11.04.2015)

Atény

Viac ako trojmiliónová znamenitá grécka metropola a súčasne “kolíska západnej civilizácie” istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Určite neobíďte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa vzhliadnuť aj starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 odohrali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa radí Odeon – Herodes Atticus Theater (aj vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Ak Vás aténske špeciality unavia, skúste tradičnú grécku tavernu s ochutnávkou vynikajúcej domácej kuchyne aj miestneho vína (so sprievodom typickej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0