VLetenky

Atény s Ryanair od 35 EUR

Nafplion
Čarovné peloponézske prímorské mestečko Nafplio (foto: Tilemahos Efthimiadis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na pohodový výlet do lákavej gréckej metropoly máte možnosť vyraziť na palube leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky do Atén sa dajú kúpiť za 35 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenejšom množstve v priebehu októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do hlavného mesta Grécka nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 6. októbra s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 15. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 35 EUR (06.10.-15.10.2015)

Atény

Viac ako trojmiliónová famózna grécka metropola a súčasne “kolíska západnej civilizácie” istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Určite neobíďte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa vzhliadnuť aj starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 odohrali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa radí Odeon – Herodes Atticus Theater (aj vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Ak Vás aténske špeciality unavia, skúste tradičnú grécku tavernu s ochutnávkou vynikajúcej domácej kuchyne i miestneho vína (so sprievodom typickej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0