VLetenky

Atény s Ryanair od 20 EUR

Akropola
Poznávacie znamenie Atén – fotogenická Akropola (foto: Konstantinos Dafalias/Flickr/CC BY 2.0)

Na príjemný výlet do pútavej gréckej metropoly máte príležitosť zamieriť nielen za teplejším podnebím v najchladnejšom období na krídlach spoločnosti Ryanair s odletom z Bratislavy.

Spiatočné letenky do gréckeho hlavného mesta Atény sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu januára a februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do hlavného mesta Grécka môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. januára s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 16. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 20 EUR (14.01.-16.01.2016)

Atény

Vyše trojmiliónová famózna grécka metropola a zároveň “kolíska západnej civilizácie” určite nesklame v žiadnom ročnom období. Istotne nevynechajte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa uvidieť i starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 odohrali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa zaraďuje Odeon – Herodes Atticus Theater (i vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Pokiaľ Vás aténske pozoruhodnosti unavia, skúste typickú grécku tavernu s ochutnávkou výbornej domácej kuchyne aj miestneho vína (so sprievodom tradičnej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0