VLetenky

Atény s Aegean Airlines od 101 EUR

Delfy
Grandiózne staroveké Delfy v pohorí Parnas(sos) nad Korintským zálivom (foto: Kim Bach/Flickr

Nielen geniálne hlavné mesto Grécka máte šancu spoznať na krídlach miestnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Atén kúpite za 101 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú cesty od 1. apríla do 30. júna 2015 a predaj do 16. novembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia.

Ako príklad rezervácie letenky do gréckeho hlavného mesta nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 20. júna s návratom z Atén (ATH) dňa 22. júna 2015 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Atény za 101 EUR (20.06.-22.06.2015)
Viedeň – Atény za 107 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Atény za 2986 CZK (rezervácia v ČJ)

Atény

Vyše trojmiliónová znamenitá grécka metropola a zároveň “kolíska západnej civilizácie” určite nesklame v žiadnom ročnom období. Istotne nevynechajte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa uvidieť aj starobylá Agorači mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 konali prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa zaraďuje Odeon – Herodes Atticus Theater (aj vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Pokiaľ Vás aténske pozoruhodnosti unavia, skúste typickú grécku tavernu s ochutnávkou výbornej domácej kuchyne či vynikajúceho miestneho vína (zo sprievodom tradičnej gréckej muziky).

0