VLetenky

Arménsko s LOT Polish Airlines od 143 EUR

Tatev
Grandiózny kláštorík Tatev na juhu Arménska (foto: Ajdahag/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do pútavého zakaukazského Arménska máte príležitosť nasmerovať Vaše cestovateľské kroky s ponukou leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arménskeho hlavného mesta Jerevan kúpite za 143 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. novembra 2016 do 31. mája 2017 (s ukončením ciest do 31.05.2017), min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 25. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od novembra 2016 do mája 2017).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arménska nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. decembra s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 10. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Jerevan za 143 EUR (02.12.-10.12.2016)
Praha – Jerevan za 3810 CZK (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Arménsko

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Arménsko Vás očakáva v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá takmer polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu si delí s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Rušný Jerevan

Pulzujúci Jerevan, vyše miliónové hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať aj legendárnu horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však nevynechajte pôsobivý helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha taktiež starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza i pomenovanie samotného Jerevanu, impresívne staroveké opevnenie z čias legendárneho asýrskeho kráľovstva Urartu.

Príjemné horské jazero Sevan

Neobíďte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch aj napriek jeho nadmorskej výške (1900 m) i okúpete, ale za obdiv stoja aj úžasné “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (výborný Sevanavank). Vskutku tajuplne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža nazývané “kačkar”.

Nemenej atraktívny juh

V južnej partii Arménska (alebo možno trošku presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fascinujúci “kláštorík” Tatev s malebnou polohou na magických skalných útesoch. Svojou krásou však ani trochu nezaostáva podobne orientovaný Noravank s nesmirne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fantastickú polohu.

0