VLetenky

Arménsko s Georgian Airways od 221 EUR

Lake Sevan
Horské jazero Sevan (1900 m) s kláštormi Sevanavank (foto: Raffi Kojian/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Do zakaukazského Arménska (s možnosťou návštevy gruzínskeho Tbilisi) máte šancu nasmerovať Vaše cestovateľské kroky s leteckou spoločnosťou Georgian Airways aj s odletom z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arménskeho hlavného mesta Jerevan (cez Tbilisi) sa dajú kúpiť za 221 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky umožňujú cesty v období od 25. marca do 26. októbra 2018, stop over v Tbilisi (TBS), max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. januára (aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca marca do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arménska nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 25. mája (piatok) s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 1. júna 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jerevan za 221 EUR (25.05.-01.06.2018)

Arménsko a Gruzínsko od 233 EUR

Podmienky uvedeného tarifu spoločnosti Georgian Airways (A9) na trase Bratislava – Tbilisi – Jerevan povoľujú stop over v gruzínskom hlavnom meste (za podobnú sumu).

Príklad itinerára:
25.05.2018 Bratislava (BTS) – Jerevan (EVN)
01.06.2018 Jerevan (EVN) – Tbilisi (TBS)
08.06.2018 Tbilisi (TBS) – Bratislava (BTS)

Rezervácia letenky:
Bratislava – Jerevan – Tbilisi – Bratislava za 233 EUR (25.05.-01.06.-08.06.2018)

Arménsko

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Arménsko Vás očakáva v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá takmer polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu si delí s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Rušný Jerevan

Pulzujúci Jerevan, vyše miliónové hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať aj legendárnu horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však nevynechajte pôsobivý helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha taktiež starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza i pomenovanie samotného Jerevanu, impresívne staroveké opevnenie z čias presláveného asýrskeho kráľovstva Urartu.

Príjemné horské jazero Sevan

Neobíďte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch aj napriek jeho nadmorskej výške (1900 m) i okúpete, ale za obdiv stoja aj úžasné “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (výborný Sevanavank). Vskutku tajuplne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža zvané “kačkar”.

Nemenej lákavý juh

V južnej partii Arménska (alebo možno trošku presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fascinujúci “kláštorík” Tatev s malebnou polohou na magických skalných útesoch. Svojou krásou však ani trochu nezaostáva podobne orientovaný Noravank s nesmierne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fantastickú polohu.

0