VLetenky

Arménsko s Austrian Airlines od 165 EUR

Noravank
“Kláštorík” Noravank v južnej časti Arménska (foto: Raffi Kojian/Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

S ponukou leteckej spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance máte šancu zavítať na návštevu zakaukazského Arménska (s odletom z juhopoľského Krakova).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Arménska sú v predaji za 723 PLN (alebo v prepočte cca 165 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od konca augusta 2016 do začiatku apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arménska nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 27. augusta s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 11. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Krakov – Jerevan za 723 PLN (27.08.-11.09.2016)

Arménsko

Šarmantné viac ako 3-miliónové Arménsko Vás čaká v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá skoro polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu zdieľa s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Pulzujúci Jerevan

Rušný Jerevan, viac ako miliónové hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať i preslávenú horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však neobíďte impresívny helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha takisto starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza aj pomenovanie samotného Jerevanu, impresívne staroveké opevnenie z čias legendárneho asýrskeho kráľovstva Urartu.

Pohodové horské jazero Sevan

Nevynechajte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch inapriek jeho nadmorskej výške (1900 m) aj okúpete, ale za obdiv stoja aj skvelé “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (vynikajúci Sevanavank). Veľmi tajomne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža zvané “kačkar”.

Nemenej pútavý juh

V južnej časti Arménska (alebo možno trošku presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fantastický “kláštorík” Tatev s vskutku dramatickou polohou na malebných skalných útesoch. Svojou krásou však ani trošku nezaostáva podobne orientovaný Noravank s neskutočne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fascinujúcu polohu.

0