VLetenky

Arménsko s Aegean Airlines od 162 EUR

Khor Virap Monastery
Kláštorík Khor Virap a Ararat v pozadí (foto: Andrew Behesnilian/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do pútavého zakaukazského Arménska máte možnosť nasmerovať Vaše cestovateľské kroky pri využití ponuky leteckej spoločnosti Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arménskej metropoly Jerevan kúpite za 162 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas jarných mesiacov (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arménska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 11. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerevan za 162 EUR (03.05.-11.05.2017)
Viedeň – Jerevan za 180 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Arménsko

Pozoruhodné vyše 3-miliónové Arménsko Vás očakáva v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá takmer polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu si delí s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Rušný Jerevan

Pulzujúci Jerevan, vyše miliónové hlavné mesto krajiny, Vás čaká v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať aj legendárnu horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však nevynechajte pôsobivý helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha taktiež starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza i pomenovanie samotného Jerevanu, impresívne staroveké opevnenie z čias presláveného asýrskeho kráľovstva Urartu.

Príjemné horské jazero Sevan

Neobíďte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch aj napriek jeho nadmorskej výške (1900 m) i okúpete, ale za obdiv stoja aj úžasné “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (výborný Sevanavank). Vskutku tajomne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža zvané “kačkar”.

Nemenej lákavý juh

V južnej partii Arménska (alebo možno trošku presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fascinujúci “kláštorík” Tatev s malebnou polohou na magických skalných útesoch. Svojou krásou však ani trochu nezaostáva podobne orientovaný Noravank s nesmierne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fantastickú polohu.

0