VLetenky

Arménsko s Aegean Airlines od 151 EUR

MAlý Ararat
Malý Ararat a Khor Virap (foto: MEDIACRAT/WOWARMENIA /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do lákavého zakaukazského Arménska máte príležitosť nasmerovať Vaše cestovateľské kroky pri využití ponuky leteckej spoločnosti Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arménskeho Jerevanu sú v predaji za 4092 CZK (alebo v prepočte cca 151 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Arménska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 21. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Jerevan za 4092 CZK (06.11.-21.11.2016)

Arménsko

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Arménsko Vás čaká v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá skoro polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu zdieľa s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Pulzujúci Jerevan

Rušný Jerevan, viac ako miliónové hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať i preslávenú horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však neobíďte impresívny helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha takisto starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza aj pomenovanie samotného Jerevanu, pôsobivé staroveké opevnenie z čias legendárneho asýrskeho kráľovstva Urartu.

Pohodové horské jazero Sevan

Nevynechajte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch i napriek jeho nadmorskej výške (1900 m) aj okúpete, ale za obdiv stoja aj skvelé “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (vynikajúci Sevanavank). Vskutku tajuplne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža zvané “kačkar”.

Nemenej pútavý juh

V južnej časti Arménska (alebo možno trochu presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fantastický “kláštorík” Tatev s malebnou polohou na dramatických skalných útesoch. Svojou krásou však ani trošku nezaostáva podobne orientovaný Noravank s neskutočne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fascinujúcu polohu.

0