VLetenky

Arménsko a Gruzínsko s Georgian Airways od 227 EUR

Sevanavank
Horské jazero Sevan (1900 m) s kláštorným komplexom Sevanavank (foto: Taken/Pixabay/CC0)

Do zakaukazského Arménska (s možnosťou návštevy gruzínskeho Tbilisi) máte príležitosť nasmerovať Vaše cestovateľské kroky s leteckou spoločnosťou Georgian Airways (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arménskeho hlavného mesta Jerevan (cez Tbilisi) sú v predaji za 227 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým v čase od konca októbra 2017 do konca marca 2018 (vrátane obdobia “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arménska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. decembra 2017 s návratom z arménskeho Jerevanu (EVN) dňa 2. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Tbilisi – Jerevan za 227 EUR (22.12.2017-02.01.2018)

Arménsko

Pozoruhodné viac ako 3-miliónové Arménsko Vás čaká v oblasti Kaukazu, kde s rozlohou necelých 30 tisíc km² zaberá skoro polovičnú plochu ako územie Slovenska. Susedí s Gruzínskom na severe, východnú hranicu zdieľa s Azerbajdžanom, za južného suseda má Irán, na juhozápade sa stretáva s azerbajdžanskou AO Nachičevan a na západe hraničí s Tureckom.

Pulzujúci Jerevan

Rušný Jerevan, viac ako miliónové hlavné mesto krajiny, Vás očakáva v centrálnej oblasti. Na dohľad budete mať i preslávenú horu Ararat, ktorá však už (v súčasnosti) leží za arménskou hranicou. V tesnej blízkosti Jerevanu však neobíďte impresívny helenistický chrám v Garni, ktorý ako jediný z pohanských svätýň prežil prijatie kresťanstva (v roku 301). V širšom okolí číha takisto starobylá pevnosť Erebuni, z názvu ktorej mimochodom pochádza aj pomenovanie samotného Jerevanu, pôsobivé staroveké opevnenie z čias legendárneho asýrskeho kráľovstva Urartu.

Pohodové horské jazero Sevan

Nevynechajte ani (neveľmi vzdialené) najrozľahlejšie kaukazské jazero Sevan, kde sa v letných mesiacoch mesiacoch i napriek jeho nadmorskej výške (1900 m) aj okúpete, ale za obdiv stoja i skvelé “všadeprítomné” kostolíky na jeho brehoch (vynikajúci Sevanavank). Vskutku tajomne až mysticky pôsobia prezdobené vertikálne stély s ornamentálnymi motívmi v podobe kríža zvané “kačkar”.

Nemenej pútavý juh

V južnej časti Arménska (alebo možno trochu presnejšie povedané smerom na juh od Jerevanu) si nenechajte ujsť fantastický “kláštorík” Tatev s malebnou polohou na dramatických skalných útesoch. Svojou krásou však ani trošku nezaostáva podobne orientovaný Noravank s neskutočne fotogenickým “červeným” kaňonom dotvárajúcim jeho fascinujúcu polohu.

0