VLetenky

Arizona s Finnair od 345 EUR

Four Sisters
Severoarizonské The Four Sisters v okolí Antelope Canyon (foto: Josef Pichler/Pixabay/CC0)

Do grandióznej Arizony na juhozápade USA docestujete (aj na konci letného obdobia) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Finnair (v spolupráci s partnermi) z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do veľkomesta Phoenix v americkej Arizone kúpite za 345 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. septembra do 25. decembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arizony nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. septembra s návratom z amerického Phoenixu (PHX) dňa 19. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Phoenix za 345 EUR (05.09.-19.09.2018)

VIE-PHX
Viedeň, Rakúsko – Phoenix, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Arizona

Znamenitá Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu zdieľa s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Excelentný Phoenix, pulzujúce 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (vcelku príjemnou hlavne v zimných mesiacoch), doputujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fascinujúcimi skalnými útvarmi červenej farby a skvelým Oak Creek Canyon.

Vynikajúca Sedona

Samotná Sedona s výzorom tradičného mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu obľúbeným miestom režisérov (i hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach zahrali aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z neskutočne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto impresívneho amerického štátu – pôsobivého Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta populárne stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke zazriete i gigantický Grand Canyon.

Fenomenálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do dramatického Colorado Plateau, lákavej americkej lokality pravdepodobne s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete obísť preslávený Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Úžasná oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode pretínajú hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), natrafíte na neuveriteľne fotogenický región Monument Valley s magickými skalnými formáciami fascinujúcich a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z relatívne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0