VLetenky

Arizona s Finnair od 326 EUR

Antelope CAnyon
Atraktívny severoarizonský Antelope Canyon (foto: Vicente Villamón/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do Arizony na juhozápade Spojených štátov doputujete pri využití ponuky spoločnosti Finnair (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do veľkomesta Phoenix v americkej Arizone kúpite za 326 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 24.11.-13.12.2018, 25.12.2018-05.04. a 24.04.-28.04.2019, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arizony nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. januára s návratom z amerického Phoenixu (PHX) dňa 28. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Phoenix za 326 EUR (14.01.-28.01.2019)

VIE-PHX
Viedeň, Rakúsko – Phoenix, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Arizona

Famózna Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu si delí s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) zdieľa “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Vynikajúci Phoenix, rušné 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (celkom pohodovou najmä v zimných mesiacoch), docestujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fantastickými skalnými útvarmi červenej farby a úžasným Oak Creek Canyon.

Výborná Sedona

Samotná Sedona s výzorom typického mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu populárnym miestom režisérov (aj hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach zahrali i zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z nesmierne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto pôsobivého amerického štátu – impresívneho Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta obľúbené stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke zazriete aj gigantický Grand Canyon.

Geniálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do magického Colorado Plateau, pútavej americkej lokality zrejme s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete vynechať legendárny Grand Canyon, tvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Skvelá oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode pretínajú hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), naďabíte na nesmierne fotogenický región Monument Valley s dramatickými skalnými formáciami fascinujúcich a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0