VLetenky

Arizona s Delta Air Lines od 432 EUR

Phoenix Arizona
Arizonské hlavné mesto Phoenix z vtáčej perspektívy (foto: Jerry Ferguson/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka ponuke spoločností z leteckej aliancie Sky Team (Delta Air Lines v spolupráci s Air France-KLM) doputujete do obdivuhodnej Arizony na juhozápade USA (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do výborného Phoenixu v americkej Arizone kúpite za 432 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 12. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 4. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od polovice februára do začiatku júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do amerického štátu Arizona môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. mája s návratom z Phoenixu (PHX) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Phoenix za 432 EUR (03.05.-17.05.2016)
Budapešť – Phoenix za 454 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Phoenix za 456 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Phoenix za 12234 CZK (rezervácia v ČJ)

Arizona

Znamenitá Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice “si podávajú ruky” na mieste nazývanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu si rozdeľuje s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Excelentný Phoenix, pulzujúce 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (vcelku príjemnou najmä v zimných mesiacoch), docestujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fascinujúcimi skalnými útvarmi červenej farby a skvelým Oak Creek Canyon.

Vynikajúca Sedona

Samotná Sedona s výzorom tradičného mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu obľúbeným miestom režisérov (aj hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach “strihli” aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z neskutočne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto impresívneho amerického štátu – pôsobivého Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta populárne stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke spoznáte i gigantický Grand Canyon.

Fenomenálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do dramatického Colorado Plateau, atraktívnej americkej lokality pravdepodobne s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete obísť preslávený Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Úžasná oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode stretávajú hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), natrafíte na neuveriteľne fotogenický región Monument Valley s magickými skalnými formáciami fascinujúcich a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z relatívne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0