VLetenky

Arizona s Delta Air Lines od 417 EUR

Monument Valley
Monument Valley z “Forrest Gump Point” (foto: Jmblanco74/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pri využití ponuky spoločností z leteckej aliancie Sky Team (Delta Air Lines v spolupráci s Air France-KLM) docestujete do grandióznej Arizony na juhozápade USA (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do vynikajúceho Phoenixu v americkej Arizone sa dajú kúpiť za 417 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od polovice januára do polky mája 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do amerického štátu Arizona môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. mája s návratom z Phoenixu (PHX) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Phoenix za 417 EUR (03.05.-17.05.2016)
Budapešť – Phoenix za 438 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Phoenix za 440 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Phoenix za 11818 CZK (rezervácia v ČJ)

Arizona

Famózna Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu zdieľa s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” i s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Vynikajúci Phoenix nájdete v južnej polovici arizonského územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (celkom pohodovou hlavne v zimných mesiacoch), doputujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fantastickými skalnými útvarmi červenej farby a úžasným Oak Creek Canyon. Samotná Sedona s výzorom typického mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu obľúbeným miestom režisérov (i hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach zahrali i zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z nesmierne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto pôsobivého amerického štátu – impresívneho Humphreys Peak (3852 m), položeného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta populárne stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke spoznáte aj obrovitý Grand Canyon.

Geniálny Grand Canyon i skvelá oblasť Monument Valley

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do magického Colorado Plateau, pútavej americkej lokality zrejme s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete vynechať legendárny Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m. Pokračujúc ďalej na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode stretávajú hranice Arizony, Utahu, Colorada a Nového Mexika), naďabíte na neskutočne fotogenický región Monument Valley s dramatickými skalnými formáciami fantastických tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlého Colorado Plateau.

0