VLetenky

Arizona s Condor Airlines od 410 EUR

Antelope Canyon
Fotogenický severoarizonský Lower Antelope Canyon (foto: JungesBlut/Pixabays/CC0)

Do grandióznej Arizony na juhozápade Spojených štátov doputujete vďaka ponuke leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do veľkomesta Phoenix v americkej Arizone sú v predaji za 410 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Arizony nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. apríla s návratom z amerického Phoenixu (PHX) dňa 27. apríla 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Phoenix za 410 EUR (20.04.-27.04.2020)

PRG-PHX

Praha, Česko – Phoenix, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Arizona

Znamenitá Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa pretínajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu zdieľa s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej forme

Excelentný Phoenix, pulzujúce 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (vcelku príjemnou najmä v zimných mesiacoch), docestujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fascinujúcimi skalnými útvarmi červenej farby a skvelým Oak Creek Canyon.

Vynikajúca Sedona

Samotná Sedona s výzorom typického mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu obľúbeným miestom režisérov (aj hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach zahrali aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z neskutočne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto impresívneho amerického štátu – pôsobivého Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta populárne stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke uvidíte i gigantický Grand Canyon.

Fenomenálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do dramatického Colorado Plateau, lákavej americkej lokality pravdepodobne s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete obísť svetoznámy Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Úžasná oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode „stretávajú“ hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), natrafíte na neuveriteľne fotogenický región Monument Valley s magickými skalnými formáciami fascinujúcich a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z relatívne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0