VLetenky

Arizona s Condor Airlines od 391 EUR

Sedona
Charakteristická „krajina“ v oblasti mestečka Sedona (foto: John Morgan/Flickr/CC BY 2.0)

Do grandióznej Arizony na juhozápade Spojených štátov docestujete v rámci ponuky leteckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do veľkomesta Phoenix v americkej Arizone kúpite za 391 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Arizony môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. apríla s návratom z amerického Phoenixu (PHX) dňa 27. apríla 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Phoenix za 391 EUR (20.04.-27.04.2020)

PRG-PHX

Praha, Česko – Phoenix, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Arizona

Famózna Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu si delí s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” i s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Excelentný Phoenix, rušné 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (celkom príjemnou hlavne v zimných mesiacoch), doputujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fantastickými skalnými útvarmi červenej farby a úžasným Oak Creek Canyon.

Výbroná Sedona

Samotná Sedona s výzorom tradičného mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu populárnym miestom režisérov (aj hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach zahrali i zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z nesmierne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto pôsobivého amerického štátu – amerického Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta obľúbené stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke uvidíte aj gigantický Grand Canyon.

Geniálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do magického Colorado Plateau, pútavej americkej lokality zrejme s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete vynechať preslávený Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Skvelá oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode pretínajú hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), narazíte na neskutočne fotogenický región Monument Valley s dramatickými skalnými formáciami fantastických a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0