VLetenky

Arizona s American Airlines od 545 EUR

Coyote Buttes
Grandiózna “The Wave” v Coyote Buttes na severe Arizony (foto: Nalan Aeon/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pri využití tarifu aerolínií z leteckej aliancie Oneworld (American Airlines v spolupráci s British Airways) doletíte do výbornej Arizony na juhozápade USA (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do excelentného Phoenixu v americkej Arizone sa dajú kúpiť za 545 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v čase 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016. a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do amerického štátu Arizona nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. novembra s návratom z Phoenixu (PHX) dňa 15. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Phoenix za 545 EUR (01.11.-15.11.2015)

Arizona

Famózna Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú v mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu zdieľa s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si rozdeľuje “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Vynikajúci Phoenix nájdete v južnej polovici arizonského územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (celkom príjemnou hlavne v zimných mesiacoch), doputujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fantastickými skalnými útvarmi červenej farby a skvelým Oak Creek Canyon. Samotná Sedona s výzorom typického mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu obľúbeným miestom režisérov (i hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach “stzrihli” aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z nesmierne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto impresívneho amerického štátu – pôsobivého Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta populárne stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke vzhliadnete aj gigantický Grand Canyon.

Fenomenálny Grand Canyon i úžasná oblasť Monument Valley

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do dramatického Colorado Plateau, lákavej americkej lokality pravdepodobne s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete obísť preslávený Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m. Pokračujúc ďalej na Four Corners Monument (kde si v jednom bode “podávajú ruky” hranice Arizony, Utahu, Colorada a Nového Mexika), natrafíte na nesmierne fotogenický región Monument Valley s magickými skalnými formáciami fascinujúcich tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlého Colorado Plateau.

0