VLetenky

Arizona s Air Canada od 447 EUR

Grand Canyon
Grand Canyon National Park (North Rim) v oblasti Cape Royal (foto: John Fowler/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití tarifu leteckých spoločností zo Star Alliance (Air Canada v spolupráci s Austrian Airlines a United Airlines) doletíte do excelentnej Arizony na juhozápade USA (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do vynikajúceho Phoenixu v americkej Arizone sú v predaji za 447 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 2. septembra 2015 do 24. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do amerického štátu Arizona môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z Phoenixu (PHX) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Phoenix za 447 EUR (03.11.-16.11.2015)
Viedeň – Phoenix za 471 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Phoenix za 12646 CZK (rezervácia v ČJ)

Arizona

Znamenitá Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice “si podávajú ruky” v mieste nazývanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu si delí s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si rozdeľuje “na kríž” i s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Výborný Phoenix nájdete v južnej polovici arizonského územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (vcelku príjemnou najmä v zimných mesiacoch), docestujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fascinujúcimi skalnými útvarmi červenej farby a skvelým Oak Creek Canyon. Samotná Sedona s výzorom tradičného mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu populárnym miestom režisérov (i hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach “stzrihli” aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z neskutočne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto impresívneho amerického štátu – impresívneho Humphreys Peak (3852 m), situovaného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta obľúbené stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke spoznáte i gigantický Grand Canyon.

Geniálny Grand Canyon i skvelá oblasť Monument Valley

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do magického Colorado Plateau, pútavej americkej lokality zrejme s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete vynechať legendárny Grand Canyon, vytvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m. Pokračujúc ďalej na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode stretávajú hranice Arizony, Utahu, Colorada a Nového Mexika), naďabíte na neskutočne fotogenický región Monument Valley s dramatickými skalnými formáciami fantastických tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlého Colorado Plateau.

0