VLetenky

Argentínska Mendoza s KLM od 457 EUR

Aconcagua
Fotogenická Aconcagua (6961 m) – najvyššia hora Južnej Ameriky (foto: Phillip Capper/Flickr/CC BY 2.0)

Do širšieho okolia masívu Aconcagua máte možnosť vyraziť (i na vrchole miestneho leta) s ponukou holdingu Air France-KLM (Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho mesta Mendoza (v rovnomennej provincii) sa dajú kúpiť za 457 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.07.-11.12.2019 a 28.12.2019-28.03.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 22. januára s návratom z argentínskeho Mendoza (MDZ) dňa 4. februára 2020.

Rezervácia letenky:
Krakov – Mendoza za 457 EUR (22.01.-04.02.2020)

KRK-MDZ
Krakov, Poľsko – Mendoza, Argentína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mendoza (Argentína)

Gigantická Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských panorám. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile naďabíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m).

Impozantná Aconcagua sa pokladá v globále za jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo “Seven Summits” (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a pravdepodobne takisto za jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na Zemi vôbec. Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a rýchle naberanie nadmorskej výšky (t.j. nedostatočná aklimatizácia – často i z dôvodu obmedzených časových možností).

0

Add a Comment