VLetenky

Argentínska Mendoza s Air France od 553 EUR

Aconcagua
Fotogenická Aconcagua (6961 m) – najvyššia hora Južnej Ameriky (foto: Nicolas Prieto/Unsplash/CC0)

Do širšieho okolia masívu Aconcagua sa možno vypraviť (aj na vrchole miestneho leta) s ponukou koncernu Air France-KLM (Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho mesta Mendoza (v rovnomennej provincii) sa dajú kúpiť za 553 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 08.01.-23.06. a 29.08.-10.12.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do konca júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. januára s návratom z argentínskeho Mendoza (MDZ) dňa 7. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Mendoza za 553 EUR (24.01.-07.02.2019)

VIE-MDZ
Viedeň, Rakúsko – Mendoza, Argentína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mendoza (Argentína)

Gigantická Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu hlavne vášniví milovníci prekrásnych horských panorám. Len niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile narazíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m).

Majestátna Aconcagua sa považuje vo všeobecnosti za jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo “Seven Summits” (najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov) a zrejme taktiež za jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na zemeguli vôbec. Obyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a rýchle naberanie nadmorskej výšky (t.j. nedostatočná aklimatizácia – často aj z dôvodu obmedzených časových možností).

0