VLetenky

Argentína s Turkish Airlines od 593 EUR

Patagónia
Prírodné panorámy severnej Patagónie v oblasti Bariloche (foto: McKay Savage/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance sa majú šancu vybrať cestovatelia z východnejších oblastí Slovenska (nielen) do famóznej juhoamerickej Argentíny (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho Buenos Aires sa predávajú za 16023 CZK (alebo v prepočte cca 593 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. augusta do 26. októbra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok tarifu) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v dobe od začiatku septembra do polovice októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 6. septembra s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 20. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Buenos Aires za 16023 CZK (06.09.-20.09.2016)
Košice – Buenos Aires za 624 EUR (rezervácia v SJ)

Argentína

Buenos Aires

Pokiaľ máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky famóznej kvality a preslávený argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom vhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne aj uvidieť farebné Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde “si podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najmohutnejší “systémov vodopádov” na planéte – gigantické Iguazu Falls. Pôsobivé “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží cca 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto skvelej pozoruhodnosti. Takýmto spôsobom máte výhodnú príležitosť vzhliadnuť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku tri lákaví štáty juhoamerického kontinentu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, istotne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť atraktívny okruh s prípadnou odbočkou do výborného susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu späť do Argentíny.

Mendoza

Obrovská Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile natrafíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov) a pravdepodobne taktiež jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na planéte vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často i z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky počas celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, zatiaľ čo v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali vynechať v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares so svetoznámym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o sbáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a čarovný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť i na pomerne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri svojich potulkách Argentínou skúste objaviť i jej azda najpôvabnejšiu a najdivokejšiu partiu – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest zemegule pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobídete obdivuhodné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch taktiež ako Ushuaia môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a v podstate v rámci celého roka sa dá využiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0