VLetenky

Argentína s Turkish Airlines od 548 EUR

Patagónia
Fotogenická Aconcagua (6961 m) – najvyššia hora oboch Amerík (foto: David/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance sa máte príležitosť vydať na výlet (nielen) do znamenitej juhoamerickej Argentíny (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires kúpite za 548 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 08.02.-05.04., 13.04.-14.06., 16.09.-15.12.2017 a 01.01.-01.03.2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 8. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice septembra do konca októbra 2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. októbra s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 18. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Buenos Aires za 548 EUR (04.10.-18.10.2017)

Argentína

Buenos Aires

Ak máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky famóznej kvality a legendárny argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás očakáva na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste vcelku výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne i vzhliadnuť farebné Colonia del Sacramento s jedinečnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Približne 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najmohutnejší “systémov vodopádov” na zemeguli – gigantikcé Iguazu Falls. Impresívne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto skvelej pozoruhodnosti. Takýmto spôsobom máte výhodnú možnosť uvidieť počas relatívne krátkeho časového úseku tri pútavé štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Pokiaľ sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, rozhodne neostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť lákavý okruh s prípadnou odbočkou do vynikajúceho susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu späť do Argentíny.

Mendoza

Gigantická Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu hlavne vášniví milovníci prekrásnych horských scenérií. Len niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile naďabíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov) a zrejme taktiež jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na planéte vôbec. (Obyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy sa radí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Príťažlivé San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v priebehu celého roka. Okúzľujúce mesto v “Lake District” na brehoch nádherného jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch i možnosti na kúpanie, kým v zime si schuti zalyžujete na dramatických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali obísť v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o niečo južnejšie sa rozkladajúci park Parque Nacional Los Glaciares s presláveným ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o azda najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – výnimočne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a kúzelný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos možno doletieť i na relatívne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri Vašich potulkách Argentínou skúste odhaliť aj jej azda najpríťažlivejšiu a najdivokejšiu časť – unikátnu Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest planéty s názvom Ushuaia. Ak sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste nevynechajte grandiózne čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch taktiež ako Ushuaia môže poslúžiť ako východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka ju možno využiť ako základňu na netradičný letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0