VLetenky

Argentína s Turkish Airlines od 525 EUR

Patagónia
Argentínska Patagónia v okolí Bariloche (foto: G.mantenga/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance sa máte príležitosť vybrať na výlet (nielen) do juhoamerickej Argentíny (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires sú v predaji za 525 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 08.01.-22.03., 01.04.-19.06. a 06.08.-15.12.2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 7. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice marca do konca apríla 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. apríla s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 28. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Buenos Aires za 525 EUR (14.04.-28.04.2018)

Argentína so stop overom v Paname za 647 EUR

Za príplatok bude po ceste do Argentíny (v rámci mierne upraveného trasovania) k dispozícii aj niekoľkodňový stop over v panamskej metropole Panama City.

Príklad itinerára:
10.03.2018 Viedeň VIE) – Panama City (PTY)
14.03.2018 Panama City (PTY) – Buenos Aires (BUE)
02.04.2018 Buenos Aires (BUE) – Viedeň (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Panama City – Buenos Aires – Viedeň za 647 EUR (10.03.-14.03.-02.04.2018)

Argentína

Buenos Aires

Pokiaľ máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky znamenitej kvality a preslávený argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne aj uvidieť farebné Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najmohutnejší “systémov vodopádov” na zemeguli – gigantické Iguazu Falls. Pôsobivé “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto úžasnej pozoruhodnosti. Takýmto spôsobom máte vhodnú možnosť spoznať v priebehu pomerne krátkeho časového úseku tri lákavé štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, rozhodne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť pútavý okruh s prípadnou odbočkou do excelentného susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu naspäť do Argentíny.

Mendoza

Obrovitá Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile natrafíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a pravdepodobne takisto jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na zemeguli vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často i z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom v podstate počas celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch i možnosti na kúpanie, zatiaľ čo v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali vynechať v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares s presláveným ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o snáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a čarovný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť aj na pomerne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri Vašich potulkách Argentínou skúste objaviť i jej snáď najpôvabnejšiu a najdivokejšiu časť – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest zemegule pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobíďte obdivuhodné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako Ushuaia môže poslúžiť ako východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy a prakticky v priebehu celého roka sa dá využiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0