VLetenky

Argentína s Turkish Airlines od 504 EUR

Patagónia
Horské jazero Lago Moreno v patagónskej oblasti Bariloche (foto: Daniel Agrelo/Pixabay/CC0)

S ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance sa máte šancu vybrať na výlet (nielen) do famóznej juhoamerickej Argentíny (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires kúpite za 504 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-15.12.2016, 03.01.-06.04.2017 a 11.04.-15.06.2017, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku novembra do konca novembra 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 5. novembra s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 19. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Buenos Aires za 504 EUR (05.11.-19.11.2016)
Viedeň – Buenos Aires za 14226 CZK (rezervácia v ČJ)

Argentína

Buenos Aires

Pokiaľ máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky znamenitej kvality a preslávený argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne aj uvidieť farebné Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde si “podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najmohutnejší “systémov vodopádov” na planéte – gigantikcé Iguazu Falls. Pôsobivé “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto úžasnej špeciality. Takýmto spôsobom máte vhodnú možnosť vzhliadnuť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku tri lákavé štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, rozhodne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť pútavý okruh s prípadnou odbočkou do výborného susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu naspäť do Argentíny.

Mendoza

Obrovská Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile narazíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a pravdepodobne takisto jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na zemeguli vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy sa zaraďuje cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často i z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom v podstate počas celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, zatiaľ čo v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali vynechať v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares s legendárnym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o snáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a čarovný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť aj na pomerne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri Vašich potulkách Argentínou skúste objaviť i jej azda najpôvabnejšiu a najdivokejšiu časť – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest zemegule pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobíďte obdivuhodné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch taktiež ako Ushuaia môže poslúžiť ako východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy a prakticky v priebehu celého roka sa dá využiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0