VLetenky

Argentína s Lufthansou od 301 EUR

Bariloche
Horské panorámy Nahuel Huapi N.P. v okolí San Carlos de Bariloche (foto: Danielle Pereira/Flickr)

Zásluhou vcelku zaujímavého tarifu nemeckej aerolínie Lufthansa zo Star Alliance (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami) sa máte príležitosť vybrať nielen do znamenitej juhoamerickej Argentíny (poďakovanie za tip, resp. inšpiráciu patrí Tomášovi 🙂 ).

Spiatočné letenky do Buenos Aires sa dajú kúpiť za 301 EUR s odletom z Luxemburgu. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. novembra 2015 do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä počas prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Luxemburgu (LUX) dňa 25. februára s návratom z Buenos Aires (BUE) dňa 11. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Luxemburg – Buenos Aires za 301 EUR (25.02.-11.03.2015)

Doprava do Luxemburska

I keď Luxembursko by sa na prvý pohľad mohlo zdať trochu “od ruky”, v skutočnosti možno priblíženie doň vyriešiť vcelku jednoducho využitím služieb ultra low cost carriers Wizz Air alebo Ryanair na letisko Brusel-South Charleroi (CRL) a následne odtiaľ pokračovať do Luxemburgu nízkonákladovou autobusovou spoločnosťou flibco.com (od 5 EUR). Ďalšou alternatívou môžu byť linky low cosotvej autobusovej fy Megabus z Bruselu do Luxemburgu (od 1 EUR).

Argentína

Buenos Aires

Pokiaľ obľubujete temperamentné rytmy tanga, chutné steaky famóznej kvality a preslávený argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom vhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery) neveľmi vzdialeného hlavného mesta Uruguaja Montevideo a cestou prípadne aj spoznať vynikajúce Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najgigantickejší “systémov vodopádov” na svete – mohutné Iguazu Falls. Pôsobivé “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto skvelej pozoruhodnosti. Týmto spôsobom máte celkom dobrú príležitosť vzhliadnuť počas pomerne krátkeho časového úseku tri pútavé štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej povincii, istotne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť atraktívny okruh s prípadnou odbočkou do znamenitého susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu späť do Argentíny.

Mendoza

Obrovská Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci prekrásnych horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile natrafíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a pravdepodobne taktiež jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na celom svete vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro patrí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v priebehu celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, zatiaľ čo v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali obísť v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o niečo južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares so svetoznámym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o snáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a kúzelný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť aj na relatívne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri svojich potulkách Argentínou sa pokúste objaviť aj jej azda najpôvabnejšiu a najdivokejšiu časť – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest na svete pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobídete unikátne čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako Ushuaia môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka sa dá využiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0