VLetenky

Argentína s KLM od 452 EUR

Bariloche
Puerto Pañuelo v národnom parku Nahuel Huapi v oblasti Bariloche (foto: David/Flickr/CC BY 2.0)

So zaujímavým tarifom spoločnosti KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) sa máte možnosť vypraviť (nielen) do famóznej juhoamerickej Argentíny (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Buenos Aires sú v predaji za 452 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.08.-16.12.2015 a 02.01.-23.06.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z argentínskeho Buenos Aires (EZE) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Buenos Aires za 452 EUR (04.11.-18.11.2015)

Argentína

Buenos Aires

Ak obľubujete temperamentné rytmy tanga, chutné steaky znamenitej kvality a legendárny argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás očakáva na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste vcelku výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery) neveľmi vzdialeného hlavného mesta Uruguaja Montevideo a cestou prípadne aj vzhliadnuť farebné Colonia del Sacramento s jedinečnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Približne 20 km juhovýchodne od miesta, kde si “podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najmohutnejší “systémov vodopádov” na zemeguli – gigantické Iguazu Falls. Impresívne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží cca 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto úžasnej pozoruhodnosti. Takýmto spôsobom máte vhodnú príležitosť uvidieť v priebehu relatívne krátkeho časového úseku tri atraktívne štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Pokiaľ sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, určite neostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť pútAV okruh s prípadnou odbočkou do vynikajúceho susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu späť do Argentíny.

Mendoza

Obrovská Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu hlavne vášniví milovníci prekrásnych horských scenérií. Len niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile naďabíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a zrejme takisto jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na planéte vôbec. (Obyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Príťažlivé San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom v podstate počas celého roka. Okúzľujúce mesto v “Lake District” na brehoch nádherného jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, kým v zime si schuti zalyžujete na dramatických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali obísť v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozkladajúci park Parque Nacional Los Glaciares s presláveným ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o azda najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – výnimočne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a kúzelný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos možno doletieť aj na relatívne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri svojich potulkách Argentínou skúste odhaliť aj jej snáď najpríťažlivejšiu a najdivokejšiu časť – unikátnu Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest zemegule s názvom Ushuaia. Ak sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste nevynecháte jedinečné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch taktiež ako Ushuaia môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a prakticky v priebehu celého roka ju možno využiť ako základňa na netradičný letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0