VLetenky

Argentína s British Airways od 442 EUR

Patagónia
Prírodné scenérie Patagónie v podobe ľadovca Perito Moreno (foto: Deensel/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do latinskoamerickej Argentíny sa máte príležitosť vybrať (v priebehu hlavnej sezóny) pri využití tarifu leteckej spoločnosti British Airways z aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires sú v predaji za 442 EUR s odletom z poľského Krakova a návratom do českej Prahy.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 26. októbra 2019 do 6. mája 2020, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 6. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 13. januára s návratom z Buenos Aires (EZE) do Prahy (PRG) dňa 27. januára 2020.

Rezervácia letenky:
Krakov – Buenos Aires – Praha za 442 EUR (13.01.-27.01.2020)

KRK-BUE-PRG
Krakov – Buenos Aires – Praha (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Argentína

Buenos Aires

Ak máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky znamenitej kvality a povestný argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne aj uvidieť farebné Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najmohutnejší “systémov vodopádov” na planéte – gigantické Iguazu Falls. Impresívne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto úžasnej pozoruhodnosti. Takýmto spôsobom máte výhodnú šancu spoznať počas pomerne krátkeho časového úseku tri lákavé štáty juhoamerického kontinentu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre cestu do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, rozhodne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť atraktívny okruh s prípadnou odbočkou do excelentného susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu naspäť do Argentíny.

Mendoza

Obrovitá Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile natrafíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov) a pravdepodobne takisto jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na zemeguli vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom v podstate počas celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch i možnosti na kúpanie, kým v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali vynechať v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares s legendárnym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o snáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a čarovný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť i na pomerne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri Vašich potulkách Argentínou skúste objaviť i jej azda najpôvabnejšiu aj najdivokejšiu partiu – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest modrej planéty pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobíďte obdivuhodné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch tak ako Ushuaia môže poslúžiť ako východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka sa dá využiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0

Add a Comment