VLetenky

Argentína s Alitaliou od 512 EUR

Iguazu Falls
Fotogenické Iguazu Falls, najväčší systém vodopádov planéty (foto: Nico Kaiser/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka lákavej ponuke spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team sa máte príležitosť vybrať (nielen) do famóznej juhoamerickej Argentíny (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do Buenos Aires sa predávajú za 512 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty v období od 1. augusta do 30. septembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 4. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas septembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. septembra s návratom z argentínskeho Buenos Aires (EZE) dňa 14. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Buenos Aires za 513 EUR (01.09.-14.09.2015)

Argentína

Buenos Aires

Pokiaľ obľubujete temperamentné rytmy tanga, chutné steaky znamenitej kvality a preslávený argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás čaká na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste celkom vhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery) neveľmi vzdialeného hlavného mesta Uruguaja Montevideo a cestou prípadne i uvidieť farebné Colonia del Sacramento s unikátnymi ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najgigantickejší “systémov vodopádov” na svete – mohutné Iguazu Falls. Pôsobivé “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto skvelej špeciality. Týmto spôsobom máte výhodnú šancu vzhliadnuť počas pomerne krátkeho časového úseku tri pútavé štáty juhoamerického kontinentu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej povincii, istotne nezostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť atraktívny okruh s prípadnou odbočkou do výborného susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu späť do Argentíny.

Mendoza

Obrovitá Argentína Vám naservíruje zrejme všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu najmä vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Iba niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile natrafíte na najvyššiu horu celého juhoamerického svetadielu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov) a pravdepodobne taktiež jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na planéte vôbec. (Zvyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Pôvabné San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v priebehu celého roka. Očarujúce mesto v “Lake District” na brehoch prekrásneho jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, zatiaľ čo ým v zime si schuti zalyžujete na magických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali vynechať v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o niečo južnejšie sa rozprestierajúci park Parque Nacional Los Glaciares s legendárnym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o snáď najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – mimoriadne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a kúzelný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos sa dá doletieť aj na pomerne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri svojich potulkách Argentínou skúste objaviť aj jej azda najpôvabnejšiu a najdivokejšiu časť – jedinečnú Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest zemegule pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste neobídete unikátne čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch rovnako ako Ushuaia môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka sa dá použiť ako základňa na netypický letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0