VLetenky

Argentína s Alitaliou od 355 EUR

Los Glaciares
Ľadovec Perito Moreno v “Parque Nacional de Los Glaciares” (foto: Ana_Cotta/Flickr/CC BY 2.0)

Zásluhou lákavej ponuky spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team sa máte možnosť vypraviť nielen do znamenitej juhoamerickej Argentíny (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Buenos Aires kúpite za 355 EUR s odletom z Budapešti. Za podobnú sumu možno letieť do Argentíny aj zo stovežatej Prahy a za príplatok i z rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu mája a júna 2015.

Ako príklad rezervácie letenky do Argentíny nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 16. mája s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 2. júna 2015 (za 355 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 9. mája s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 18. mája 2015 (za 362 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. mája s návratom z Buenos Aires (EZE) dňa 2. júna 2015 (za 399 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Buenos Aires za 355 EUR (16.05.-02.06.2015)
Praha – Buenos Aires za 362 EUR (09.05.-18.05.2015)
Viedeň – Buenos Aires za 399 EUR (18.05.-02.06.2015)

Argentína

Buenos Aires

Ak obľubujete temperamentné rytmy tanga, chutné steaky famóznej kvality a svetoznámy argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás očakáva na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste vcelku výhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery) neveľmi vzdialeného hlavného mesta Uruguaja Montevideo a cestou prípadne aj vzhliadnuť excelentné Colonia del Sacramento s jedinečnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Približne 20 km juhovýchodne od miesta, kde “si podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najmohutnejší “systémov vodopádov” na svete – gigantické Iguazu Falls. Impresíne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto úžasnej špeciality. Týmto spôsobom máte celkom dobrú možnosť uvidieť počas relatívne krátkeho časového úseku tri atraktívne štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Pokiaľ sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej povincii, určite neostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť pôtavý okruh s prípadnou odbočkou do vynikajúceho susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu naspäť do Argentíny.

Mendoza

Obrovská Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu hlavne vášniví milovníci nádherných horských scenérií. Len niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile naďabíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a zrejme takisto jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na zemeguli vôbec. (Obyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Príťažlivé San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro patrí k populárnym cestovateľským cieľom v podstate počas celého roka. Okúzľujúce mesto v “Lake District” na brehoch nádherného jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch i možnosti na kúpanie, kým v zime si schuti zalyžujete na dramatických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali obísť v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o čosi južnejšie sa rozkladajúci park Parque Nacional Los Glaciares s presláveným ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o azda najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – výnimočne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a čarovný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos možno doletieť aj na relatívne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri svojich potulkách Argentínou skúste odhaliť aj jej snáď najpríťažlivejšiu a najdivokejšiu časť – ubikátnu Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest na svete s názvom Ushuaia. Ak sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste nevynecháte jedinečné čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch rovnako ako Ushuaia môže poslúžiť ako dobrý východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a prakticky v priebehu celého roka sa dá použiť ako základňa na netradičný letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0