VLetenky

Argentína s Air France od 461 EUR

Patagónia
Prírodné panorámy Patagónie vo forme ľadovca Perito Moreno (foto: Matito/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výpravu do latinskoamerickej Argentíny máte príležitosť vyraziť v rámci ponuky Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) a partnerov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires kúpite za 461 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 19.11.-13.12.2019, 29.12.2019-25.03.2020 a 27.04.-17.05.2020., min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. novembra (aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do mája 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Argentíny nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. marca s návratom z argentínskeho Buenos Aires (EZE) dňa 24. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Buenos Aires za 461 EUR (08.03.-24.03.2020)

VIE-BUE
Viedeň, Rakúsko – Buenos Aires, Argentína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Argentína

Buenos Aires

Ak máte radi temperamentné rytmy tanga, chutné steaky famóznej kvality a legendárny argentínsky futbal svetovej extratriedy, nepochybne sa máte na čo tešiť. Trojmiliónová metropola krajiny Buenos Aires Vás očakáva na brehoch južného Atlantiku, okolo 50 kilometrov od uruguajského pobrežia. Jeho obdivovanie preto skúste vcelku vhodne spojiť s návštevou (na juhoamerické pomery neveľmi vzdialeného) uruguajského hlavného mesta Montevideo a cestou prípadne i spoznať farebné Colonia del Sacramento s jedinečnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia.

Iguazu Falls

Približne 20 km na juhovýchod od miesta, kde sa pretínajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najmohutnejší “systémov vodopádov” na planéte – gigantické Iguazu Falls. Impresívne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží asi 5 km od vodopádov a letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu nájdete necelých 15 km od tejto skvelej špeciality. Takýmto spôsobom máte výhodnú možnosť uvidieť počas relatívne krátkeho časového úseku tri lákavé štáty juhoamerického svetadielu (samozrejme v rámci bezvízového styku).

Salta

Ak sa rozhodnete pre výlet do polmiliónového mesta Salta (1152 m) v rovnomennej argentínskej provincii, rozhodne neostanete sklamaní. Odtiaľto skúste prejsť atraktívny okruh s prípadnou odbočkou do vynikajúceho susedného čilského vysokohorského mestečka San Pedro de Atacama a cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni sa vrátiť znovu naspäť do Argentíny.

Mendoza

Obrovitá Argentína Vám naservíruje pravdepodobne všetky možné krajinné typy, ale na svoje si prídu hlavne vášniví milovníci prekrásnych horských scenérií. Len niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice “neďaleko” cestného ťahu Mendoza – Santiago de Chile naďabíte na najvyššiu horu celého juhoamerického kontinentu – Aconcagua (6961 m), jeden z najľahšie dostupných vrcholov zo Seven Summits (najvyššie hory všetkých siedmich svetadielov) a zrejme taktiež jeden z technicky najmenej náročných masívov s výškou okolo 7000 m na Zemi vôbec. (Obyčajne k najväčším prekážkam pri zdolávaní Aconcaguy patrí cena za povolenie na výstup a príliš rýchle naberanie nadmorskej výšky, t.j. nedostatočná aklimatizácia, často aj z dôvodu obmedzených časových možností.)

Patagónia

Bariloche

Príťažlivé San Carlos de Bariloche (alebo skrátene Bariloche) v provincii Rio Negro sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v priebehu celého roku. Okúzľujúce mesto v “Lake District” na brehoch nádherného jazera Nahuel Huapi s rovnomenným prvým argentínskym národným parkom (s najvyšším bodom 3574 m) poskytne v letných mesiacoch aj možnosti na kúpanie, kým v zime si schuti zalyžujete na dramatických neďalekých svahoch Cerro Catedral.

Rio Gallegos

V žiadnom prípade by ste nemali obísť v provincii Santa Cruz (s administratívnym centrom Rio Gallegos) o niečo južnejšie sa rozkladajúci park Parque Nacional Los Glaciares so svetoznámym ľadovcom Perito Moreno, ktorý sa spolu so susedným scénickým čilským národným parkom Torres del Paine delí o azda najkrajšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd – výnimočne fotogenický Monte Fitz Roy (3405 m) a kúzelný Cerro Torre (3128 m). Zo samotného Rio Gallegos možno doletieť aj na relatívne neveľmi vzdialené Falklandské ostrovy.

Ushuaia

Pri Vašich potulkách Argentínou skúste objaviť aj jej snáď najpríťažlivejšiu i najdivokejšiu časť – unikátnu Ohňovú zem (Tierra del Fuego), s jedným z najjužnejších miest sveta s názvom Ushuaia. Ak sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia smerom na sever cez Čile, urobíte dobre. Po ceste nevynecháte grandiózne čilské Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako Ushuaia môže poslúžiť ako východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka sa dá využiť ako základňa na netradičný letecký výlet na Falklandské ostrovy.

0

Add a Comment