VLetenky

Archangelsk s UTair od 207 EUR

Solovets Islands
Solovecké ostrovy (Solovki) v Archangelskej oblasti (foto: Arina.pro/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S pozvánkou na návštevu severoruskej Archangelskej oblasti (aj v počas letných prázdnin) prichádza miestna aerolínia UTair Aviation (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Archangelsku (v európskej časti Ruska) sa dajú kúpiť za 207 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 1. júna do 28. októbra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas horeuvedenej doby platnosti tarifu (vrátane už spomenutého obdobia letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júla s návratom z ruského Archangelsku (ARH) dňa 9. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Archangelsk za 207 EUR (02.07.-09.07.2017)

Archangelská oblasť

Pozoruhodná Archangelská oblasť Vás očakáva na severe európskej partie Ruska na území s rozlohou 587 tisíc km² (porovnateľné s veľkosťou Francúzska), kde žije okolo 1,2 milióna obyvateľov. Na západe hraničí s (ruskou) Karéliou, na juhu susedí s Vologdovskou oblasťou a Kirovskou oblasťou, za východného suseda má Rebubliku Komi, kým na severe sa stretáva z Neneckým autonómnym okruhom (administratívne súčasť oblasti) a impresívnym Bielym morom.

Najnedostupnejšie kúty Európy?

Do Archangelskej oblasti sa radia i fantastické polárne súostrovia Zem Františka Jozefa a Nová Zem. Znamenitý “Mys Fligeli” (81°50′35″S) na pobreží Rudolfovho ostrova v súostroví Zem Františka Jozefa býva pokladaný za najsevernejší bod Eurázie (od dramatického Severného pólu ho delí vzdialenosť 911 km). Naopak famózny “Mys želania” na brehoch Severného ostrova v súostroví Nová Zem býva označovaný za najvýchodnejšie miesto Európy (68°34′54″V).

Prístavný Archangelsk i magické Solovecké ostrovy

Samotný (zhruba 350-tisícový) Archangelsk, administratívno-politické centrum rovnomennej oblasti, Vás čaká pri ústí rieky Severná Dvina do Bieleho mora. K najpopulárnejším cestovateľským špecialitám regiónu sa zaraďujú nepochybne nesmierne fotogenické Solovecké ostrovy (Solovki). Geniálny “Solovecký monastýr” pamätá vládu Ivana Hrozného aj neskorší účel “táborov zvláštneho určenia” či zápis do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (ako jedna z prvých ruských pamiatok).

0