VLetenky

Archangelsk s UTair od 188 EUR

Solovets Islands
Solovecké ostrovy (Solovki) v Archangelskej oblasti (foto: Trasprd/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

S pozvánkou na návštevu severoruskej Archangelskej oblasti (v chladnejšom období) prichádza miestna aerolinka UTair Aviation (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Archangelsku (v európskej partii Ruska) sú v predaji za 188 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 23. novembra 2017 do 24. marca 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým v čase od polovice januára do konca marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. marca s návratom z ruského Archangelsku (ARH) dňa 23. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Archangelsk za 188 EUR (17.03.-23.03.2018)

Archangelská oblasť

Pozoruhodná Archangelská oblasť Vás čaká na severe európskej časti Ruska na území s rozlohou 587 tisíc km² (porovnateľné s veľkosťou Francúzska), kde žije okolo 1,2 milióna obyvateľov. Na západe hraničí s (ruskou) Karéliou, na juhu susedí s Vologdovskou oblasťou a Kirovskou oblasťou, za východného suseda má Rebubliku Komi, zatiaľ čo na severe sa stretáva z Neneckým autonómnym okruhom (administratívne súčasť oblasti) a pôsobivý Bielym morom.

Najnedostupnejšie kúty Európy?

Do Archangelskej oblasti sa zaraďujú aj fascinujúce polárne súostrovia Zem Františka Jozefa a Nová Zem. Famózny “Mys Fligeli” (81°50′35″S) na pobreží Rudolfovho ostrova v súostroví Zem Františka Jozefa býva považovaný za najsevernejší bod Eurázie (od magického Severného pólu ho oddeľuje vzdialenosť 911 km). Naopak znamenitý “Mys želania” na brehoch Severného ostrova v súostroví Nová Zem býva označovaný za najvýchodnejšie miesto Európy (68°34′54″V).

Prístavný Archangelsk i dramatické Solovecké ostrovy

Samotný (približne 350-tisícový) Archangelsk, administratívno-politické centrum rovnomennej oblasti, Vás očakáva pri ústí rieky Severná Dvina do Bieleho mora. K najobľúbenejším cestovateľským pozoruhodnostiam regiónu patia nepochybne neskutočne fotogenické Solovecké ostrovy (Solovki). Fenomenálny “Solovecký monastýr” pamätá vládu Ivana Hrozného i neskorší účel “táborov zvláštneho určenia” či zápis do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (ako jedna z prvých ruských pamiatok).

0