VLetenky

Antigua s Condor Airlines od 620 EUR

Antigua Beach
V “krajine 365 pláží” poteší aj oblasť Carlisle Bay na juhu Antiguy (foto: rhodes8043/Pixabay/CC0)

“Vyznavačom” Karibku by mohla padnúť vhod ponuka spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnermi) na tropické súostrovie Antigua a Barbuda (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na karibský ostrov Antigua (do St. John’s) sa predávajú za 620 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve na konci novembra/na začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Antiguu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 23. novembra s návratom z karibského St. John’s (ANU) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 7. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Antigua za 620 EUR (23.11.-07.12.2015)

Antigua

Pôvabné karibské súostrovie Antigua a Barbuda Vás očakáva v geniálnych Malých Antilách. Na západe susedí postupne s britskou Anguillou, holandsko-francúzskym Sint Maarten/Saint Martin (Sv. Martin), francúzskym St. Barths (Sv. Bartolomej), St. Kitts (Sv. Krištof) and Nevis, kým južnými susedmi budú britský Montserrat a francúzska Guadelope. Popri oboch hlavných ostrovov – vytvárajúcich názov krajiny, tu nájdete aj niekoľko menších prevažne neobývaných ostrovčekov.

Dlhá cesta spod španielskej a britskej nadvlády až k vlastnej nezávislosti

Názov súostrovia pochádza zo španielskeho jazyka – Antigua sa dá voľne preložiť ako “starý/starobylý” a Barbuda znamená v španielčine “bradatý”. Obe pomenovania pravdepodobne majú svoj pôvod v “kolumbovskom” období, mimochodom janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus tento prekrásny kút Karibiku pre Európu objavil v roku 1493 v priebehu svojej druhej výpravy do Nového Sveta. Neskôr sa toto územie stalo britskou dŕžavou, až do získania úplnej autonómie od Veľkej Británie v roku 1981. Úradným jazykom však naďalej ostala angličtina.

Malý karibský štát priťahujúci od nepamäti pozornosť Európanov

Antigua a Barbuda sa niekedy zvykne označovať vcelku výstižne ako krajina 365 pláží. Na väčšinu najatraktívnejších plážových scenérií natrafíte priamo na najľudnatejšom ostrove Antigua. Vďaka pohodovej atmosfére tu majú svoje rezidencie mnohé prominentné mená, medzi inými tu snáď stretnete pánov menom Giorgio Armani, Silvio Berlusconi, Timothy Dalton, Richard Branson či Eric Clapton (radiaci sa k spoluzakladateľom miestneho centra pre liečbu rôznych druhov závislostí).

Veľká konkurencia pre najpopulárnejšie cestovateľské ciele v oblasti Karibského mora

Sklamaní istotne nezostanú vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží Karibiku, fanúšikovia relaxačných vodných športov a priaznivci plážového leňošenia, ale aj entuziasti v oblasti objavovania skrytých krás farebného podmorského sveta. Vynikajúce podmienky na potápanie Vás čakajú hlavne vo východnej časti pobrežia Antiguy. Popri skvelej metropole krajiny St. John’s v severozápadnej partii Antiguy nevynechajte ani fotogenickú lokalitu English Harbour na juhu ostrova.

0