VLetenky

Antigua s Condor Airlines od 550 EUR

Eden Beach
“Krajina 365 pláží” s Hawksbill Bay na západe (foto: Roger Green/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Aktualizovaný (skôr spomínaný) tarif leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnermi) ponúka zníženú cenu na karibské súostrovie Antigua a Barbuda (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na karibský ostrov Antigua (do St. John’s) sa dajú kúpiť za 550 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu/za príplatok od 20 EUR nájdete v obmedzenom množstve na konci novembra/ začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Antiguu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 23. novembra s návratom z karibského St. John’s (ANU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Antigua za 550 EUR (23.11.-30.11.2015)

Antigua

Príťažlivé karibské súostrovie Antigua a Barbuda Vás čaká vo fenomenálnych Malých Antilách. Na západe susedí postupne s britskou Anguillou, holandsko-francúzskym Sint Maarten/Saint Martin (Sv. Martin), francúzskym St. Barths (Sv. Bartolomej), St. Kitts (Sv. Krištof) and Nevis, zatiaľ čo južnými susedmi budú britský Montserrat a francúzska Guadelope. Popri oboch hlavných ostrovov – tvoriacich názov krajiny, tu nájdete i niekoľko menších prevažne neobývaných ostrovčekov.

Dlhá cesta spod španielskej a britskej nadvlády až k vlastnej autonómii

Názov súostrovia pochádza zo španielskeho jazyka – Antigua možno voľne preložiť ako “starý/starobylý” a Barbuda znamená v španielčine “bradatý”. Obe pomenovania zrejme majú svoj pôvod v “kolumbovskom” období, mimochodom janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus tento nádherný kút Karibiku pre Európu objavil v roku 1493 počas svojej druhej výpravy do Nového Sveta. Neskôr sa toto územie stalo britskou dŕžavou, až do získania úplnej nezávislosti od Veľkej Británie v roku 1981. Úradným jazykom však naďalej zostala angličtina.

Malý karibský štát priťahujúci od nepamäti pozornosť Európanov

Antigua a Barbuda sa niekedy zvykne označovať celkom výstižne ako krajina 365 pláží. Na väčšinu najpútavejších plážových scenérií naďabíte priamo na najľudnatejšom ostrove Antigua. Vďaka príjemnej atmosfére tu majú svoje rezidencie mnohé prominentné mená, medzi inými tu azda stretnete pánov menom Giorgio Armani, Silvio Berlusconi, Timothy Dalton, Richard Branson či Eric Clapton (patriaci k spoluzakladateľom miestneho centra pre liečbu rozličných druhov závislostí).

Veľká konkurencia pre najobľúbenejšie cestovateľské ciele v oblasti Karibského mora

Sklamaní určite neostanú vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží Karibiku, priaznivci relaxačných vodných športov a fanúšikovia plážového leňošenia, ale i entuziasti v oblasti odhaľovania urytých krás farebného podmorského sveta. Výborné podmienky na potápanie Vás očakávajú najmä vo východnej partii pobrežia Antiguy. Popri úžasnej metropole krajiny St. John’s v severozápadnej časti Antiguy neobíďte ani fotogenickú lokalitu English Harbour na juhu ostrova.

0