VLetenky

Antigua s Condor Airlines od 420 EUR

Antigua
Antigua – “krajina 365 pláží”, v podobe Valley Church Beach (foto: Roberto Faccenda/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S ponukou nemeckej leteckej spoločnosti Condor (v spolupráci s partnermi) možno navštíviť (v priebehu hlavnej sezóny) karibské súostrovie Antigua a Barbuda (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na karibský ostrov Antigua sú k dispozícii za 420 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 16. januára a návratom zo St. John’s (ANU) dňa 6. februára 2017 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Antiguu (za 430 EUR) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 16.01. (23.01.) a návrat zo St. John’s (ANU) dňa 30.01. (06.02.) 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Antigua za 420 EUR (16.01.-06.02.2017)
Praha – Antigua za 430 EUR (16.01.-30.01.2017)
Praha – Antigua za 430 EUR (23.01.-06.02.2017)
Praha – Antigua za 440 EUR (23.01.-30.01.2017)

Antigua

Pôvabné karibské súostrovie Antigua a Barbuda Vás očakáva v geniálnych Malých Antilách. Na západe susedí postupne s britskou Anguillou, holandsko-francúzskym Sint Maarten/Saint Martin (Sv. Martin), francúzskym St. Barths (Sv. Bartolomej), St. Kitts (Sv. Krištof) and Nevis, kým južnými susedmi budú britský Montserrat a francúzska Guadelope. Popri oboch hlavných ostrovov – vytvárajúcich názov krajiny, tu nájdete aj niekoľko menších prevažne neobývaných ostrovčekov.

Dlhá cesta spod španielskej a britskej nadvlády až k vlastnej samostatnosti

Názov súostrovia pochádza zo španielskeho jazyka – Antigua možno voľne preložiť ako “starý/starobylý” a Barbuda znamená v španielčine “bradatý”. Obe pomenovania pravdepodobne majú svoj pôvod v “kolumbovskom” období, mimochodom janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus tento prekrásny kút Karibiku pre Európu objavil v roku 1493 počas svojej druhej výpravy do Nového Sveta. Neskôr sa toto územie stalo britskou dŕžavou, až do získania úplnej autonómie od Veľkej Británie v roku 1981. Úradným jazykom však naďalej ostala angličtina.

Malý karibský štát priťahujúci od nepamäti pozornosť Európanov

Antigua a Barbuda sa niekedy zvykne označovať vcelku výstižne ako krajina 365 pláží. Na väčšinu najlákavejších plážových scenérií natrafíte priamo na najľudnatejšom ostrove Antigua. Zásluhou príjemnej atmosféry tu majú svoje rezidencie mnohé prominentné mená, medzi inými tu snáď stretnete pánov menom Giorgio Armani, Silvio Berlusconi, Timothy Dalton, Richard Branson či Eric Clapton (radiaci sa k spoluzakladateľom miestneho centra pre liečbu rôznych druhov závislostí).

Veľká konkurencia pre najobľúbenejšie cestovateľské ciele v oblasti Karibského mora

Sklamaní istotne nezostanú vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží Karibiku, fanúšikovia relaxačných vodných športov a priaznivci plážového leňošenia, ale aj entuziasti v oblasti objavovania skrytých krás farebného podmorského sveta. Vynikajúce podmienky na potápanie Vás čakajú hlavne vo východnej časti pobrežia Antiguy. Popri skvelej metropole krajiny St. John’s v severozápadnej partii Antiguy nevynechajte ani fotogenickú lokalitu English Harbour na juhu ostrova.

0