VLetenky

Antigua s British Airways od 549 EUR

Barbudar
Plážové scenérie Karibiku na tropickom ostrove Barbuda (foto: _dChris/Flickr/CC BY 2.0)

Obdivovateľom Karibiku by mohol padnúť vhod zaujímavý tarif spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) na tropické súostrovie Antigua a Barbuda (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na karibský ostrov Antigua (do St. John’s) sú v predaji za 549 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 18. augusta do 5. októbra 2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Antiguu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. septembra s návratom zo St. John’s (ANU) do Viedne (VIE) dňa 18. septembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Antigua – Viedeň za 549 EUR (04.09.-18.09.2020)

PRG-ANU-VIE
Praha – Antigua (Antigua a Barbuda) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antigua a Barbuda

Pôvabné karibské súostrovie Antigua a Barbuda Vás očakáva v geniálnych Malých Antilách. Na západe susedí postupne s britskou Anguillou, holandsko-francúzskym Sint Maarten/Saint Martin (Sv. Martin), francúzskym St. Barths (Sv. Bartolomej), St. Kitts (Sv. Krištof) and Nevis, kým južnými susedmi budú britský Montserrat a francúzska Guadelope. Popri oboch hlavných ostrovov – vytvárajúcich názov krajiny, tu nájdete aj niekoľko menších prevažne neobývaných ostrovčekov.

Dlhá cesta spod španielskej a britskej nadvlády až k vlastnej samostatnosti

Pomenovanie súostrovia pochádza zo španielskeho jazyka – Antigua sa dá voľne preložiť ako “starý/starobylý” a Barbuda znamená v španielčine “bradatý”. Oba názvy pravdepodobne majú svoj pôvod v “kolumbovskom” období, mimochodom janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus tento prekrásny kút Karibiku pre Európu objavil roku 1493 počas svojej druhej výpravy do Nového Sveta. Neskôr sa toto územie stalo britskou dŕžavou, až do získania úplnej autonómie od Veľkej Británie v roku 1981. Úradným jazykom však naďalej ostala angličtina.

Malý karibský štát priťahujúci od nepamäti pozornosť Európanov

Antigua a Barbuda sa niekedy zvykne označovať vcelku výstižne ako krajina 365 pláží. Na väčšinu najpôvabnejších plážových scenérií natrafíte priamo na najľudnatejšom ostrove Antigua. Vďaka pohodovej atmosfére tu majú svoje rezidencie mnohé prominentné mená, medzi inými tu snáď stretnete pánov menom Giorgio Armani, Silvio Berlusconi, Timothy Dalton, Richard Branson či Eric Clapton (patriaci k spoluzakladateľom miestneho centra pre liečbu rôznych druhov závislostí).

Veľká konkurencia pre najpopulárnejšie cestovateľské ciele v oblasti Karibského mora

Sklamaní istotne nezostanú vášniví milovníci nádherných piesočnatých pláží tropického Karibiku, fanúšikovia relaxačných vodných športov a priaznivci plážového leňošenia, ale aj entuziasti v oblasti objavovania skrytých krás farebného podmorského sveta. Vynikajúce podmienky na potápanie Vás čakajú hlavne vo východnej časti pobrežia Antiguy. Popri príťažlivej metropole krajiny St. John’s v severozápadnej partii Antiguy neobíďte ani fotogenickú lokalitu English Harbour na juhu ostrova.

0