VLetenky

Antigua s British Airways od 524 EUR

Antigua Beach
Karibský ostrovný štát Antigua a Barbuda alias “krajina 365 pláží” (foto: Z_dead/Flickr/CC BY 2.0)

Ak rozmýšľate, kam vyraziť za teplom v priebehu chladnejšieho obdobia, mohol by sa Vám hodiť zaujímavý tarif spoločnosti British Airways (z aliancie Oneworld) na súostrovie Antigua a Barbuda.

Spiatočné letenky na karibský ostrov Antigua sú v predaji za 524 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska a návratom do viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od konca septembra do začiatku decembra 2015 a od začiatku januára do polovice marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Antiguu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z karibského St. John’s (ANU) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Antigua – Viedeň za 524 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Antigua – Viedeň za 543 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Antigua – Viedeň za 541 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Antigua – Viedeň za 14357 CZK (rezervácia v ČJ)

Antigua

Príťažlivé karibské súostrovie Antigua a Barbuda Vás čaká vo fenomenálnych Malých Antilách. Na západe susedí postupne s britskou Anguillou, holandsko-francúzskym Sint Maarten/Saint Martin (Sv. Martin), francúzskym St. Barths (Sv. Bartolomej), St. Kitts (Sv. Krištof) and Nevis, zatiaľ čo južnými susedmi budú britský Montserrat a francúzska Guadelope. Popri oboch hlavných ostrovov – tvoriacich názov krajiny, tu nájdete i niekoľko menších prevažne neobývaných ostrovčekov.

Dlhá cesta spod španielskej a britskej nadvlády až k vlastnej autonómii

Pomenovanie súostrovia pochádza zo španielskeho jazyka – Antigua možno voľne preložiť ako “starý/starobylý” a Barbuda znamená v španielčine “bradatý”. Obe pomenovania zrejme majú svoj pôvod v “kolumbovskom” období, mimochodom janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus tento nádherný kút Karibiku pre Európu objavil v roku 1493 počas svojej druhej výpravy do Nového Sveta. Neskôr sa toto územie stalo britskou dŕžavou, až do získania úplnej nezávislosti od Veľkej Británie v roku 1981. Úradným jazykom však naďalej zostala angličtina.

Malý karibský štát priťahujúci od nepamäti pozornosť Európanov

Antigua a Barbuda sa niekedy zvykne označovať celkom výstižne ako krajina 365 pláží. Na väčšinu najpríťažliovejších plážových scenérií naďabíte priamo na najľudnatejšom ostrove Antigua. Zásluhou príjemnej atmosféry tu majú svoje rezidencie mnohé prominentné mená, medzi inými tu azda stretnete pánov menom Giorgio Armani, Silvio Berlusconi, Timothy Dalton, Richard Branson či Eric Clapton (patriaci k spoluzakladateľom miestneho centra pre liečbu rozličných druhov závislostí).

Veľká konkurencia pre najobľúbenejšie cestovateľské ciele v oblasti Karibského mora

Sklamaní určite neostanú vášniví milovníci prekrásnych piesočnatých tropických pláží Karibiku, priaznivci relaxačných vodných športov a fanúšikovia plážového leňošenia, ale i entuziasti v oblasti odhaľovania ukrytých krás farebného podmorského sveta. Výborné podmienky na potápanie Vás očakávajú najmä vo východnej partii pobrežia Antiguy. Popri pôvabnej metropole krajiny St. John’s v severozápadnej časti Antiguy neobíďte ani fotogenickú lokalitu English Harbour na juhu ostrova.

0