VLetenky

Antalya so SunExpress od 119 EUR

Ölüdeniz
Fotogenické pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: 27707/Pixabay/CC0)

Na Tureckú riviéru sa máte možnosť vypraviť (na konci letného obdobia) vďaka ponuke priamych charterových letov na krídlach spoločnosti SunExpress z Viedne (aj s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do tureckého veľkomesta Antalya sa dajú kúpiť za 119 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť (charterových) leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Tureckú riviéru môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. septembra a návrat z Antalye (AYT) dňa 24. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 119 EUR (07.09.-24.09.2018 / priamy charterový let s odbavenou batožinou)

VIE-AYT
Viedeň, Rakúsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Pohodové kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri nádherných plážach a obrovskom kuse histórie trochu v úzadí ostávajú v tomto impresívnom kúte Turecka vynikajúce podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa dá do sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete príjemne kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom príťažlivom meste Antalya si určite nenechajte ujsť čarovnú pláž Konyaalti. V jej okolí istotne neobíďte dramatické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde naďabíte i na nesmierne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri kúzelnom mestečku Kemer (situovanom približne 40 km južne od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších úžasných letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do pomerne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás očakáva v malebnom vnútrozemí Turecka, zhruba na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. Blízko Denizli naďabíte na mimoriadnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fascinujúce miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia ukrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani magický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0