VLetenky

Antalya so SunExpress a Pegasus Airlines od 103 EUR

Ölüdeniz
Fotogenické prímorské mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Fredi Bach/Flickr/CC BY 2.0)

Na Tureckú riviéru sa máte možnosť vydať pri využití ponuky priamych (charterových) letov miestnych spoločnosti SunExpress a Pegasus Airlines z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do tureckého veľkomesta Antalya kúpite za 103 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od konca novembra do konca decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Tureckú riviéru môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. novembra (piatok) a návrat z Antalye (AYT) dňa 22. decembra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 103 EUR (30.11.-22.12.2018 / piatok – sobota)
Pozn.: priame (charterové) lety s odbavenou batožinou

VIE-AYT
Viedeň, Rakúsko – Antalya, Turecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Antalya a širšie okolie

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. V rámci zimných mesiacov sa možno do sýtosti vyšantiť v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskoršie sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo vo vcelku pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite nevynechajte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, nachádzajúcu sa pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vydať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojúce horúce pramene. Neobíďte ani dramatický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0