VLetenky

Antalya so Sun Express od 136 EUR

Pamukkale
Grandiózne stupňovité terasy z bieleho travertínu v Pamukkale (foto: Esther Lee/Flickr/CC BY 2.0)

Za teplejšími slnečnými lúčmi k Stredozemnému moru možno utiecť pred stredoeurópskou zimou na Tureckú riviéru s (last minute) ponukou charterových leteniek so Sun Express (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Antalye na Tureckej riviére kúpite za 136 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 11. februára a návratom z Antalye (AYT) dňa 20. februára 2015.

Neveľký počet ďalších termínov v podobnom časovom období (s rozličnou dĺžkou pobytu) bude k dispozícii za príplatok (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Antalya za 136 EUR (11.02.-20.02.2015)

Antalya

Atraktívnu miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej obľúbenosti svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o tretiu najnavštevovanejšiu lokalitu na svete (hneď za francúzskym Parížom i britským Londýnom a dokonca i pred americkým New Yorkom) – v roku 2011 ju uvidelo okolo 10,5 milióna cestovateľov (a v letnej sezóne v roku 2012 bola výraznou jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kuse histórie však trošku v pozadí ostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale i na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte možnosť sa do sýtosti “vyšantiť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), vzdialenom od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodinku neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo vynikajúcom Stredozemnom mori.

Výborné príležitosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite nevynechajte majestátne horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neuveriteľne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (položenom zhruba 40 km na juh od Antalye).

Výlet do prekrásneho travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v kúzelnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi famóznymi prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli naďabíte na výnimočnou krásou požehnané Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto s úžasným výhľadom do širokého okolia skrýva impozantné stupňovité terasy z bieleho travertínu a ukľudňujúce horúce pramene. Nevynechajte ani fantastický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0