VLetenky

Antalya s Turkish Airlines od 130 EUR

Ölüdeniz
Idylické pobrežné mestečko Ölüdeniz na Tureckej riviére (foto: Shardalow/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet (nielen) ku moru (aj cez letné prázdniny) možno zamieriť na znamenitú Tureckú riviéru pri využití ponuky leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do prímorského veľkomesta Antalya na Tureckej riviére sú v predaji za 3525 CZK (alebo v prepočte cca 130 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 16. júna 2016 do 31. marca 2017, min. doby pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete od polovice júna 2016 až do konca letného letového poriadku v októbri 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Tureckú riviéru nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 5. júla a návrat z Antalye (AYT) dňa 12. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Antalya za 3525 CZK (05.07.-12.07.2016)

Antalya a širšie okolie

Lákavú miliónovú Antalyu na preslávenej Tureckej riviére zrejme nebude treba našincom podrobnejšie predstavovať. Napokon o jej veľkej popularite svedčí aj skutočnosť, že sa jedná o jednu z najnavštevovanejších lokalít planéty – v roku 2014 ju uvidelo okolo 12,5 milióna cestovateľov (a v minuloročnej letnej sezóne bola jednotkou aj u našich cestovateľov).

Príjemné kúpanie v mori a v zime dobrá lyžovačka

Popri prekrásnych plážach a obrovskom kusisku histórie však trošku v úzadí zostávajú v tomto pôsobivom kúte Turecka výborné podmienky nielen na pešiu turistiku, ale aj na pestovanie zimných športov. Počas zimných mesiacov máte príležitosť sa do sýtosti “vyblázniť” v neveľmi vzdialenom lyžiarskom stredisku Saklikent na svahoch Mt. Bakirli (2547 m), nachádzajúcom sa od centra Antalye okolo 50 km. V ideálnom prípade si na tomto mieste (v neďalekom pohorí Taurus) najprv schuti zalyžujete a o hodiknu neskôr sa už budete pohodovo kúpať vo výbornom Stredozemnom mori.

Excelentné možnosti na pešiu turistiku

Priamo v celkom pôvabnom meste Antalya si istotne nenechajte ujsť kúzelnú pláž Konyaalti. V jej okolí určite neobíďte magické horské scenérie neďalekého masívu Beydağlari (v pohorí Taurus), kde natrafíte aj na neskutočne fotogenickú hlbokú tiesňavu Göynük Canyon, situovanú pri čarovnom mestečku Kemer (ležiacom zhruba 40 km južne od Antalye).

Výlet do nádherného travertínového Pamukkale

Popri prehliadke ďalších skvelých letovísk Tureckej riviéry sa skúste vybrať na cestu do relatívne “neďalekého” Denizli, ktoré Vás čaká v malebnom vnútrozemí Turecka, približne na polceste medzi znamenitými prímorskými mestami na pobreží Stredozemného mora Antalya a Izmir. V blízkosti Denizli natrafíte na výnimočnou krásou obdarené Pamukkale, ktoré nepochybne dobre poznáte z marketingových materiálov propagujúcich tureckú krajinu. Toto fantastické miesto so skvelým výhľadom do širokého okolia skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a upokojujúce horúce pramene. Nevynechajte ani fantastický rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou.

0